O nas

Kamil KondziołkaZałożyciel

Kamil

If you want to do it, just do it
Richard Branson

Jedyne co nas ogranicza przy spełnianiu marzeń to własna wyobraźnia.
Martyna Wojciechowska

Moich “mistrzów” i ich cytatów jest cała lista :) zapraszam na bloga, gdzie dzielę się tym, co motywuje nas do działania, a w efekcie do bycia skutecznym w nauce języka obcego. Ludzie są dla mnie prawdziwą inspiracją, wierzę, że zawsze, kiedy czegoś pragniemy, możemy to osiągnąć, nikt nie mówi, że będzie łatwo, że wszystko przyjdzie samo, że nie będzie chwili słabości – to wzniosłe słowa, ale prawdziwe i chcę, abyś również w nie uwierzył(-a). Po prostu wiedz, że możesz więcej niż Ci się wydaje – możesz nauczyć się rosyjskiego i to zrobisz.

Języki interesowały mnie od zawsze, choć jak większość zupełnie nie wiedziałem po co się ich uczę, zresztą wydawało mi się, że jest to abstrakcyjna materia, która istnieje jedynie w sferze podręcznika, ale to temat na oddzielny wątek. Kilka lat temu ukończyłem filologię rosyjską na UW, podczas studiów wyjechałem do Moskwy i pokochałem to miasto. Jest nieprzewidywalne, dziwi, zaskakuje, zachwyca, odpycha, przyciąga, pędzi do przodu, nigdy nie wiesz, co przyniesie kolejna minuta i kolejny dzień, niczego nie można być pewnym, musisz być przygotowany(-a) zawsze i na wszystko, a kiedy nie ma już żadnej nadziei nagle wszystko udaje się załatwić i zza ciemnych chmur wychodzi najjaśniejsze słońce. Konfrontacja, absolutne zderzenie wiedzy uzyskanej na studiach z zastaną rzeczywistością̨ wywróciły do góry nogami moje podejście do nauki języków, nauczania w ogóle i codziennych wyzwań.

Interesuję się̨ sposobami na motywowanie siebie i innych, NLP, zarządzaniem czasem, zmianą i sobą̨ – te elementy są̨ moim zdaniem kluczem do projektu jakim jest nauczenie się̨ języków obcych.

Prywatnie mąż, tato, fan motoryzacji, znam prawie na pamięć TopGear :) Lubię̨ większą dawkę̨ adrenaliny!

W swojej pracy postawiłem na nowoczesność i praktyczność. W Moskwie szybko zorientowałem się, że w szkole i na studiach brakowało żywych zwrotów, aktualnego kontekstu, humoru i języka codziennego w pracy – postanowiłem zmienić Twoje wyobrażenie o języku rosyjskim i Rosji i dać również Ci możliwość poznania Rosji podczas wyjazdu językowego :)

Waleria

  • Lektor języka rosyjskiego
  • Lektor języka polskiego dla obcokrajowców
  • Logopeda
  • Tłumacz

Lektor języka rosyjskiego

Absolwentka Państwowego Instytut Pedagogicznego im.  A.M. Gorkiego w Mińsku oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 2006 roku z zamiłowaniem pracuje jako lektor. Specjalizuje się w szeroko rozumianym języku biznesu (marketing, sprzedaż, reklama, zarządzanie personelem, negocjacje, rozmowy kwalifikacyjne).

Poświęcam dużo uwagi tzw. „podłożu kulturowemu”. Uczę swoich słuchaczy  frazeologii, różnego rodzaju skojarzeń, specyfiki kulturowej, etykiety, sposobów zachowania się w Rosji, osobliwości rosyjskiego postrzegania świata oraz rosyjskich słów, których się nie da przetłumaczyć na inne języki. Bowiem język to nie słowa, język to przede wszystkim struktura mentalna, która po swojemu porządkuje i łączy wyrazy w niepowtarzalną projekcje bytu…

Waleria w każdym przypadku uwzględnia ogólne cele i motywacje słuchaczy. Jej zajęcia wyróżniają zainteresowania i rozległa wiedza na temat realiów życia politycznego i społecznego we współczesnej Rosji, jak i stosowane metody alternatywne

Poza nauczaniem p. Waleria zajmowała się m.in. nagrywaniem tekstów dla wydawnictw językowych, tekstów reklamowych dla firm, dokonywanie tłumaczeń ustnych i pisemnych oraz korektą tłumaczeń z zakresu marketingu, finansów i medycyny.

Danuta

  • Lektor języka rosyjskiego 
  • Lektor języka angielskiego
  • Tłumacz

Danuta, Lektor języka rosyjskiego

Nauczaniem języka rosyjskiego zajmuję się od kiedy zaczęłam studia w Instytucie Lingwistyki Stosowanej. Bardzo lubię moją pracę, dlatego na zajęcia zawsze przychodzę z uśmiechem na ustach :) Postępy moich uczniów sprawiają mi prawdziwą radość.

Język rosyjski fascynował mnie od zawsze. Podobnie jak kultura Rosji. Dzięki pobytowi w Moskwie mogłam poznać tę kulturę od podszewki oraz nawiązać wiele przyjaźni, które cały czas utrzymuję. Podróże do Rosji czy na Ukrainę chyba nigdy mi się nie znudzą. Wspaniałe zabytki, piękno przyrody oraz przede wszystkim otwarci, ciepli ludzie – to jest to, co uwielbiam w tych krajach.

Poza nauczaniem zajmuję się też tłumaczeniem ustnym i pisemnym.

Vira
  • Lektor języka rosyjskiego
  • Lektor języka polskiego dla obcokrajowców
Jestem magisViratrem Polonistyki i Ukrainistyki (Przykarpacki Uniwersytet im. Vasyla Stefanyka w Iwano
-Frankowsku, Ukraina). Studiuję również na ostatnim roku studiów magisterskich na
Uniwersytecie im. K.S. Wyszyńskiego w Warszawie. Na studiach magisterskich wybrałam specjalizację glottodydaktyczną, która wzbogaciła moje umiejętności nauczania języków obcych i pozwala wykorzystywać now
oczesne metody.
Nauczanie języków obcych jest moją pasją. Język rosyjski jest moim językiem ojczystym i towarzyszy mi od dziecka, a filologię polską studiowałam na Ukrainie i obecnie kontynuuję na UKSW w Warszawie.
Od trzech lat prowadzę zajęcia z języka rosyjskiego i polskiego dla obcokrajowców. Moi uczniowie wielokrotnie odnosili sukcesy w nauce, zdawali egzaminy certyfikacyjne z obu języków oraz dostawali się na polskie uczelnie.
Moją pasją jest muzyka. Gram na skrzypcach, pianinie i gitarze. Interesuję się Orientem. Uwielbiam podróże i aktywny wypoczynek. Moją dewizą jest to, że prawdziwy sukces jest możliwy zawsze, jeśli tylko jesteśmy gotowi włożyć w jego osiągnięcie wystarczająco pracy! :)